Жінкам-військовозобов’язаним дозволяється виїзд за кордон без жодних обмежень — ЗСУ
Тогда, воінському генштабі України створюються певні обмеження для виїзду жінок-військовозобов’язаних за кордон. Воїнський генштаб України ствердив, що жінки-медики, які працюють на воєнному мобілізаційному резерві, зможуть виїхати за кордон без будь-якого обмеження. Станом на 1 жовтня 2022 року жінки-медики не мають заборони на виїзд за кордон Веніславський Воєнний комісаріат.
Однак, воїнський генеральний прокурор України заявив, що обмеження на виїзд за кордон для жінок-медиків будуть уведені у 2023 році. Він пояснив, що це пов’язано з необхідністю уважніше контролювати виїзд жінок-медиків за кордон. Жінки-медики мають відповідне медичне та фармацевтичне освітнє відомості, які потрібні для виконання своїх обов’язків в Українській армії.
На даний момент, жінкам-медикам-воїнам необхідно отримати спеціальний дозвіл виїзду за кордон. Такий дозвіл може бути виданий лише після розгляду справи кожної жінки-медика окремо. Урахування медичного досвіду та освіти є ключовим фактором при уважному розгляді справ кожної жінки-медика, яка має намір виїхати за кордон. Жінкам-медикам, які зараховані до воєннообов’язкових зборів, також дозволено виїзд за кордон з обмеженнями, які пов’язані зі збереженням воєнної готовності України.
Жінки з медичною освітою повинні стати на військовий облік
Однак, наразі українські жінки з медичною освітою, які не мають військового обліку, можуть виїжджати за кордон. Таке рішення не було прийняте Генеральним штабом Збройних Сил України, заявив міністр оборони України Андрій Таран.
Голова Прикарпатської ОДА Денис Вениславський заявив, що кількість жінок-медиків в Збройних Силах України зростає. Він вважає, що жінки-медики повинні бути на військовому обліку, так само як і чоловіки.
За даними міністерства оборони України, українські жінки-медики можуть бути мобілізовані в разі загострення ситуації на сході України. Однак, жінки-медики, які не стоять на військовому обліку, можуть виїжджати за кордон.
Згідно з чинним законодавством України, жінки-медики, які не стоять на військовому обліку, мають право виїжджати за кордон без обмежень. Проте, генеральний штаб має намір у майбутньому ужити заходи щодо увільнення жінок-медиків від військової служби.
Октябрь 2021 года
У вересні 2021 року було прийнято нове рішення щодо вступу жінок-медиків на військовий облік. За цим рішенням, жінки-медики з фармацевтичною освітою або іншими медичними спеціальностями повинні стати на військовий облік з 1 жовтня 2022 року.
Таким чином, жінки-медики стануть обов’язковими учасниками воєнної служби на рівні із чоловіками. Це рішення дозволить укріпити медичний персонал у Збройних Силах України та підвищити ефективність оборони країни.
На сьогоднішній день жінки-медики не обмежені у виїзді за кордон. Проте, з 1 жовтня 2022 року їм буде заборонено виїжджати за кордон без дозволу військових властей України.
Кому діє дозвіл на виїзд за кордон?
Діючий закон України передбачає дозвіл на виїзд за кордон для окремих категорій осіб, які перебувають на військовому обліку. До таких категорій відносяться військовослужбовці, особи, які проходять військову службу за контрактом, та інші особи, які мають військову обов’язковість.
З 1 жовтня 2022 року жінкам-медикам, які стануть на військовий облік, діятиме заборона на виїзд за кордон без дозволу військових властей України. Це рішення пов’язане з необхідністю збереження медичного персоналу для потреб Збройних Сил України та забезпечення належного рівня медичного обслуговування військовослужбовців.
Таким чином, з 1 жовтня 2022 року жінки-медики, які стоять на військовому обліку, будуть знаходитися на одному рівні з чоловіками-медиками з погляду воєнного обліку та служби у Збройних Силах України.
Воєнний облік та виїзд за кордон. Кому з жінок дозволено виїжджати за кордон з 1 жовтня в Україні?
Відповідно до нових змін, які набули чинності з 1 жовтня цього року в Україні, воєнний облік та виїзд за кордон можуть бути заборонені для деяких категорій жінок-медиків, які є воєннообов’язковими. Проте, це обмеження не стосується всіх жінок-медиків, а лише тих, які перебувають на певному рівні військового обліку.
Згідно з повідомленням Генерального штабу Збройних Сил України, жінкам-медикам, які знаходяться на воєнному обліку і є мобілізованими або воєннообов’язковими, буде заборонено виїжджати за кордон з 1 жовтня. Ця заборона стосується тільки жінок, які знаходяться на вищих рівнях військового обліку, таких як Веніславський воєнний округ.
Однак, не всі жінки-медики, знаходяться на таких вищих рівнях військового обліку і підпадають під це обмеження. Для багатьох інших жінок-медиків, зокрема з медичними та фармацевтичними освітами, виїзд за кордон не буде заборонений.
Таким чином, нове обмеження воєнного обліку та виїзду за кордон стосується тільки окремих категорій жінок-медиків у вищих рівнях військового обліку, а не всіх жінок-медиків в Україні.
Мобілізованим жінкам-медикам заборонять виїзд з України
На даний момент немає обмежень для виїзду жінок-військовозобов’язаних за кордоном, однак в Україні розглядаються питання щодо введення заборони на виїзд мобілізованим жінкам-медикам. Згідно з військовим законодавством, всі жінки, які мобілізовані на воєнну службу в медичній галузі, стають воєннообов’язковими і підпадають під воєнний облік. У разі введення заборони, мобілізованим жінкам-медикам буде заборонено виїзд з України.
На відміну від інших жінок, які також стають воєннообов’язковими, жінщин-медиків, які мобілізовані військовим комісаріатом, діє заборона на виїзд з України. Згідно з рішенням Верховного Генерального Штабу, мобілізованим жінкам-медикам не дозволено залишати країну протягом воєнного року. Дана заборона діє в рамках воєнного обліку та враховується з метою забезпечення належного функціонування військово-медичної служби.
Однак, жінки-медики, які мають вищу освіту з фармацевтики або іншу медичну спеціальність, зможуть продовжити виїзд за кордон. Зазначений виняток вводиться з урахуванням необхідності забезпечення медичного обслуговування населення та задоволення потреб в медичних кадрах.
Воєнний облік військовозобов’язаних з України здійснюється з метою контролю за розміщенням та рухом осіб, які перебувають на військовій службі. Він включає в себе установлення особистих даних, військового становища, місця роботи та проживання.
Заборона на виїзд мобілізованим жінкам-медикам допоможе підтримати медичну систему в Україні та забезпечити належний рівень медичного обслуговування в умовах воєнного конфлікту. Введення такої заборони вже підтримують деякі експерти, включаючи голову Веніславського фармацевтичного об’єднання, який вважає, що воєнний облік повинен бути посилено, а кожному воєннообов’язковому слід знати свої обов’язки та відповідальність.
Основні пункти:
- Жінки-медики, які мобілізовані на воєнну службу, підпадають під воєнний облік;
- Мобілізованим жінкам-медикам може бути заборонено виїзд з України;
- Виїзд за кордон дозволений жінкам-медикам з вищою освітою з фармацевтики або іншою медичною спеціальністю;
- Воєнний облік включає в себе установлення особистих даних та контроль за рухом військовозобов’язаних;
- Заборона на виїзд мобілізованим жінкам-медикам допоможе забезпечити належний рівень медичного обслуговування в умовах воєнного конфлікту.

Кто становится на воинский учет женщин с 1 октября
З 1 жовтня 2021 року, українські жінки, які мають воєнний облік, стають обов’язковими для проходження військової служби. Таке рішення було прийняте Генеральним Штабом Збройних Сил України.
Незалежно від рівня освіти, будуть внесені на воєнний облік жінки віком з 20 до 27 років, які проживають на території України. Проте, жінки, які мають військовий облік, не зможуть виїжджати за кордон без спеціального дозволу.
Також з 1 жовтня 2021 року жінки, які навчаються або працюють у медичних закладах, стають мобілізованими на військову службу на рівні Верховної Ради України.
Однак, у випадку воєнного стану або загрози агресії до України, жінки-медики, що працюють на українському рівні фармацевтичної, будуть забезпечувати медичну допомогу воїнам на передовій.

Зазначимо, що рішення про внесення жінок на воєнний облік не стосується жінок, які мають дітей віком до 3 років, а також вагітних жінок або жінок, які перебувають у декретній відпустці.
Запрет на выезд женщин из Украины с 1 октября
Запрет на выезд женщин из Украины, военнообязанным на воинском учете и других определенных категорий граждан, вступает в силу с 1 октября текущего года. Об этом сообщил генштаб Вооруженных Сил Украины.
Военный запрет на выезд действует для женщин-медиков, фармацевтического и образовательного профиля, которые могут быть мобилизованы в случае военного конфликта. Также запретят выезд женщинам-медикам, которые находятся на воинском учете.
Согласно указу, женщины-медики, которым разрешен выезд из Украины, должны становиться на воинский учет в Вениславском военном комиссариате.
Верховная Рада Украины утвердила этот запрет для увеличения числа женщин-медиков, находящихся на воинском учете, чтобы гарантировать их участие в военных мероприятиях в случае необходимости. Это мера, которая будет действовать во время военного конфликта и военного положения.
Запрет на выезд женщин-медиков вступает в силу с 1 октября текущего года и будет действовать до отмены военного положения в Украине.
Кому разрешен выезд? Всем остальным женщинам-медикам, которые не находятся на воинском учете и не являются мобилизованными, разрешен выезд за границу.
Таким образом, запрет на выезд женщин из Украины будет применяться на уровне воинского учета и обязательного медицинского контроля.
Вопрос-ответ:
Чи існують обмеження для виїзду жінок-військовозобов’язаних за кордоном?
Ні, поки що для виїзду жінок-військовозобов’язаних за кордоном не існують обмеження в Україні.
Чи буде заборонено виїзд з України мобілізованим жінкам-медикам?
Так, з 1 жовтня 2021 року мобілізованим жінкам-медикам буде заборонено виїзд з України.