Куди звертатися, якщо не виплатили зарплату в Польщі: права та поради

Date:

Share post:

Що робити, якщо у Польщі не виплачено зарплату: права та поради для українців

Нерідко постає ситуація, коли українські працівники, які працюють у Польщі, стикаються з проблемою невиплати заробітної плати. Це може бути викликано різними причинами, від фінансових проблем роботодавця до порушення прав працівників. У таких випадках важливо знати свої права і знати, куди звертатися за допомогою та захистом.

Перш за все, якщо ви знаходитеся в такій ситуації, зверніться зі своєю скаргою до відповідних органів. У Польщі цими органами є Інспекція Праці (Państwowa Inspekcja Pracy) та Краєвий Центр Зайнятості (Powiatowy Urząd Pracy). Звернення можна зробити особисто, за допомогою поштового листа або через електронну пошту. Наведіть у своєму зверненні всі деталі та обставини, що сталися, додайте докази, які підтверджують ваші слова. Будьте готові також представити договори про працю, якщо такі є.

Якщо ви вже зверталися до відповідних інстанцій і нічого не вдалося досягти, ви можете подати позов до суду. Згідно з польським трудовим законодавством, трудові спори розглядаються в судах господарського та адміністративного суду. У такому разі вам слід звернутися до районного суду, в межах якого знаходиться ваш роботодавець.

Необхідно також знати, що згідно з польським законодавством, давність зобов’язання за виплату заробітної плати становить 3 роки. Це означає, що ви можете звернутися до суду протягом цього терміну з моменту прострочення зарплати. Сума позову може включати зарплату, яку вам не виплатили, а також штрафи, які передбачені законодавством.

Куди звертатися, якщо не виплатили зарплату в Польщі: права та поради

У разі виграшу у суді ви можете отримати виплачені гроші, однак, необхідно зазначити, що процес може зайняти певний час і вартість його виконання також залежить від відповідності роботодавця законодавству та його фінансових можливостей.

Таким чином, в разі невиплати заробітної плати в Польщі варто знати свої права і куди звертатися за допомогою та захистом. Пам’ятайте, що важливо зберігати всі докази та документи, що підтверджують ваші претензії, і дотримуватися вимог законодавства.

Куди звертатися, якщо не отримав зарплату в Польщі

Якщо ви працюєте в Польщі і не отримали зарплату, ви маєте ряд прав та можливостей для вирішення цієї проблеми. Куди звернутися та як діяти у разі невиплати зарплати?

1. Перевіряйте свої права та умови договору

Перш за все, перевірте свій трудовий договір та умови, за якими ви працюєте. Переконайтеся, що ви розумієте всі умови контракту, включаючи розмір та термін виплати зарплати.

2. Звертайтесь до відповідних органів

Якщо ваш роботодавець не виплатив вам зарплату, зверніться до органів, відповідальних за трудові відносини. Це може бути Інспекція праці або відділ соціального захисту. Складіть скаргу із зазначенням деталей невиплати та прикладіть до неї копію вашого трудового договору.

3. Зверніться до громадських організацій та правозахисних організацій

У разі невиплати зарплати ви можете також звернутися до громадських організацій та правозахисних організацій, які надають підтримку та консультації мігрантам та біженцям. Ці організації можуть надати вам необхідну правову допомогу та підтримку в процесі вирішення проблеми невиплати зарплати.

4. Зверніться до воєводи

Якщо ви є біженцем або маєте статус тимчасового захисту, ви можете звернутися до воєводи вашого регіону. Воєвода може надати вам додаткову допомогу та підтримку у вирішенні проблеми невиплати зарплати.

5. Самостійне вимагання невиплаченої зарплати

У разі невиплати зарплати ви маєте право самостійно вимагати виплати зарплати від свого роботодавця. Складіть лист-вимогу, в якому зазначте дату та суму невиплаченої зарплати, а також вимагайте негайного виконання своїх трудових прав.

6. Процесуальний підхід

У разі, якщо самостійні зусилля не призводять до отримання невиплаченої зарплати, ви маєте право подати позов до суду. Для цього необхідно звернутися до адвоката та скласти позовну заяву, в якій детально описати факти невиплати та просити повернути свою зарплату.

Нагадаємо, що виплата зарплати у Польщі має бути здійснена протягом 10-го числа наступного місяця після отримання зарплати. Тому уникайте проблем з виплатою зарплати, перевіряйте свої умови праці та звертайтесь до відповідних органів у разі невиплати.

Права працівників в Польщі

Права працівників в Польщі гарантує Трудовий кодекс. У разі невиплати зарплати працівнику варто звернутися до спеціаліста або юриста з питань працівлаштування. Заяву про невиплату зарплати можна подати до уповноваженого органу, такого як уповноважений робітниками представник (tzw. zakład pracy) або до суду праці.

Етапи вирішення ситуації з невиплатою зарплати

У разі невиплати зарплати роботодавцю можна спочатку надіслати письмову заяву з вимогою виплати заборгованості. Якщо роботодавець не виплачує зарплату протягом 7 днів з дати отримання заяви, працівник має право подати скаргу до інстанцій, відповідальних за захист прав працівників, наприклад, до Інспекції праці або до суду праці.

Якщо суд прийме рішення про порушення трудового контракту і виплату зарплати, роботодавець зобов’язаний виплатити заборгованість протягом 7 днів з дати отримання рішення. У разі невиконання рішення суду, працівник має право звернутися до відповідного органу з питань праці та соціального забезпечення для забезпечення виконання рішення суду.

Поради щодо невиплати зарплати

Якщо ви опинилися у ситуації невиплати зарплати, варто докладно ознайомитися зі своїми правами та обов’язками, які гарантує Трудовий кодекс Польщі. Також варто звернутися до юриста або уповноваженого представника, який має досвід вирішення подібних ситуацій. Юрист з питань працівлаштування зможе надати вам правові поради та допомогу в оформленні заяви.

У разі невиплати зарплати вам також може знадобитися легалізація вашого працевлаштування, щоб мати підстави для вимоги виплати зарплати. У разі відсутності договору про працю або інших документів, що підтверджують ваше працевлаштування, варто звернутися до роботодавця з вимогою надати необхідні документи.

Пам’ятайте, що виникнення ситуації невиплати зарплати є порушенням вашого трудового контракту. Ви маєте право вимагати виплати заборгованості та відшкодування збитків, які ви понесли внаслідок невиплати зарплати.

Що робити в разі невиплати зарплати Куди звертатися
Надіслати письмову заяву до роботодавця з вимогою виплати заборгованості Роботодавцю
Подати скаргу до Інспекції праці або до суду праці Інспекція праці або суд праці
Звернутися до відповідного органу з питань праці та соціального забезпечення Орган з питань праці та соціального забезпечення
Звернутися до юриста з питань працівлаштування Юрист з питань працівлаштування

Що робити, якщо не отримав зарплату

Українцям, які працюють в Польщі, законом гарантовані права на отримання заробленої зарплати на підставі трудового договору або цивільно-правових договорів, таких як umowa o pracę чи umowa zlecenie. Проте, бувають випадки, коли роботодавець не виконує своїх зобов’язань і не виплачує зарплату працівникам.

Правові основи

Підставою для вимоги з виплати зарплати є договір, за яким працівник працює. У разі невиплати будь-якої суми зарплати працівник має право звернутися до суду. Ліквідована зарплата може бути визнана в різних інстанціях — районних та окружних судах.

Куди звертатися, якщо не виплатили зарплату в Польщі: права та поради

Що робити

Якщо ви не отримали зарплату, вам варто звертатися до свого роботодавця і вимагати виплати. Надайте йому письмове звернення зі згадкою дати, на яку має бути виплачена зарплата. Також, прикріпіть до звернення копії договорів, що підтверджують ваше працевлаштування та зароблені зарплати.

Якщо роботодавець не реагує на ваші звернення або відмовляється виплатити зарплату, ви можете звернутися до суду. Вам не потрібен адвокат, щоб подати позов до районного суду. Ви можете самостійно скласти заяву (wezwanie) до суду і подати її на адресу роботодавця. У заяві вкажіть суму невиплаченої зарплати та дату, до якої роботодавець повинен був виплатити її.

У польських судах практично перевіряти договори, які складалися між вами та роботодавцем. Зазвичай, суди приймають в розгляд ваші позови і накладають штрафи на роботодавця за невиплату зарплати. Після подачі позову, протягом 30 днів вам буде змога отримати плату через Druk P-11A.

Не можна допускати ситуацію, коли роботодавець не виплачує зарплату. У разі невиплати зарплати, зокрема, українцям варто звертатися до відповідних інстанцій та захищати свої права на отримання заробленої плати.

Звертатися до суду можна на підставі будь-якого типу договору праці, також і на підставі цивільно-правових договорів, зокрема, umowa zlecenie.

Поради від Юлії

Наплювати на невиплату заробітної плати не варто. У будь-якому випадку, якщо ви не отримали зарплату, варто звертатися до відповідних інстанцій. Зверніть увагу на те, що в Польщі існують спеціальні органи, які надають безкоштовну правову допомогу біженцям та іммігрантам.

Також, зверніться за консультацією до профспілки або організації, яка займається захистом прав працівників. Ці організації можуть надати вам додаткову підтримку та поради щодо вирішення проблеми з невиплатою зарплати.

Не забудьте завести документацію про невиплату зарплати, зберігайте копії договорів, заяв та інших документів, що підтверджують ваші звернення та спроби вирішити проблему. Це може стати важливим доказом у судовому процесі.

Висновок

Якщо ви не отримали зарплату, не варто мовчати і терпіти невиплату. На підставі договорів, юридичний працівник має право на виплату заробленої зарплати. Звертайтеся до свого роботодавця, а якщо він не реагує, зверніться до суду. Не бійтесь захищати свої права та отримати виплату, яка вам належить.

Читайте також: Куди звертатися, якщо не виплатили зарплату в Польщі: права та поради.

Вопрос-ответ:

Які права мають українські робітники в Польщі, якщо їм не виплатили зарплату?

Українські робітники в Польщі мають право на отримання виплати за виконану роботу. Якщо зарплата не була виплачена вчасно або взагалі не була виплачена, робітники мають право звернутися до працівників польського Державного інспекції праці або до уповноваженої організації, яка надає безплатну правову допомогу. У разі порушення права на зарплату, робітники мають право на компенсацію.

Які кроки потрібно підприємству в Польщі зробити, щоб українському робітнику була виплачена зарплата?

Якщо підприємство в Польщі не виплатило зарплату українському робітнику, робітник повинен спочатку звернутися до роботодавця та вимагати виплати заборгованості. Якщо роботодавець відмовляється виплатити зарплату, робітник може звернутися до працівників польського Державного інспекції праці або до уповноваженої організації, яка надає безплатну правову допомогу. У разі невиплати зарплати, робітник може подати скаргу до суду та вимагати компенсації за невиплачену зарплату.

Які штрафи можуть отримати підприємства в Польщі за невиплату зарплати?

Польські підприємства, які не виплачують зарплату своїм робітникам, можуть бути покарані штрафом. Згідно з польським законодавством, величина штрафу може залежати від кількості працівників, які не отримали зарплату, а також від тривалості періоду, протягом якого не була виплачена зарплата. Штраф може сягати від 1000 до 30 000 злотих за кожного працівника.

Чим можна зайнятися, якщо мені не виплатили зарплату в Польщі?

Якщо вам не виплатили зарплату в Польщі, ви можете звернутися за допомогою до різних організацій і установ. Найперш за все, вам слід зв’язатися зі своїм роботодавцем і запитати про причину затримки зарплати. Якщо він надає вам незадовільну відповідь або взагалі ігнорує ваші звернення, ви можете звернутися до Польської інспекції праці. Вони допоможуть вам вирішити цю проблему і змусити роботодавця виплатити вам заборгованість. Також ви можете звернутися до українського посольства в Польщі для отримання консультацій та допомоги у вирішенні цієї ситуації.

Які права мають працівники, яким не виплачується зарплата в Польщі?

Професійні працівники в Польщі, яким не виплачується зарплата, мають ряд прав, які можуть захищати їх інтереси. Згідно з польським законодавством, роботодавець зобов’язаний виплачувати зарплату вчасно та в повному обсязі. Якщо виникають проблеми з виплатою зарплати, працівник може звернутися до Польської інспекції праці, яка проведе розслідування і змусить роботодавця виплатити заборгованість. У разі невдачі, працівник може звернутися до суду. Крім того, працівники мають право на компенсацію у разі затримки виплати зарплати, а також на відшкодування збитків, які вони можуть понести через незаконну затримку зарплати.

spot_img

Related articles

Як працює медична страховка

Как работает медицинская страховка: подробное руководство Медичне страхування є обов'язковим для багатьох українців, які подорожують за кордон. Це важлива...

Як перевірити поліс ОСЦПВ — за номером автомобіля або поліса

Как проверить полис ОСАГО - по номеру автомобиля или полису Страхование автогражданской ответственности (ОСЦПВ) - это важное действие для...

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ДІЮ ПОЛІСА АВТОЦИВІЛКА

Как проверить действие полиса автогражданки: советы и рекомендации Автоцивілка (ОСЦПВ) - це обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів....

Що таке франшиза у страхуванні

Что представляет собой франшиза в сфере страхования Франшиза - це безумовна і добровільне угода між страховиком і страхувальником, в...