Коли можна залишити старий загранпаспорт і як це зробити?

Date:

Share post:

Які є терміни та процедура здачі старого загранпаспорту в Україні?

Українці, які мають намір поїхати за кордон, дуже часто стикаються з питанням щодо того, коли можна залишити старий загранпаспорт і як це зробити. Зараз, завдяки програмі visitukrainetoday, процес здачі старого паспорта та придбання нового став значно спрощеним. Теперь громадяни України можуть одночасно продовжити термін дії свого старого паспорта та оформити новий біометричний загранпаспорт.

Якщо ви маєте намір перетнути кордон і вам необхідно отримати штамп в паспорті, то вам необхідно мати дійсний загранпаспорт. Однак, при пересіченні кордону таких країн, як США, Канада, Австралія та інші, необхідно мати дійсний біометричний загранпаспорт.

Таким чином, для пересічення межі вам потрібен загранпаспорт, але він може бути старого зразка. При оформленні нового біометричного загранпаспорта поточний паспорт не обов’язково оставили, але він стає недійсним. Тобто, ви можете залишити старий паспорт, але при цьому потратили можливість подорожувати за кордоном. Однак, якщо у вас є намір в подальшому подорожувати, то у вас обов’язково повинен бути новий біометричний загранпаспорт.

Коли потрібно замінити старий загранпаспорт?

Для українців, які планують подорожувати за кордон, дійсний загранпаспорт є обов’язковим документом. Але коли саме потрібно замінити старий паспорт на новий?

Згідно з правилами оформлення українських паспортів, документ має дійсність протягом 10 років. Тому, якщо ваш старий загранпаспорт дійсний або його термін закінчується через 6 місяців або менше, то вам потрібно оформити новий документ.

Коли можна залишити старий загранпаспорт і як це зробити?

Крім того, є кілька випадків, коли необхідна заміна старого паспорта раніше, ніж через 10 років:

Ситуація Що робити
Втрата або крадіжка паспорта Звернутися до відповідних органів внутрішніх справ для оформлення нового паспорта.
Зношеність або пошкодження документа Оформити новий паспорт на заміну.
Зміна персональних даних (прізвище, ім’я тощо) Оформити новий паспорт з внесенням відповідних змін.
Намір подорожувати в країни, для яких потрібна віза Отримати новий паспорт з урахуванням вимог країн, які плануєте відвідати.

Якщо ви знаходитесь за кордоном і ваш паспорт закінчується, ви можете звернутися до найближчого українського консульства або посольства для отримання нового паспорта або продовження терміну дії документа.

Врахуйте, що правила оформлення та продовження загранпаспорта можуть різнитися залежно від країни, в якій ви знаходитесь. Тому, перед подорожжю або заміною старого загранпаспорта, рекомендуємо ознайомитися з вимогами та правилами країни, яку плануєте відвідати.

Найкраще доглядайте за своїм загранпаспортом та оформлюйте новий документ заздалегідь, щоб уникнути неприємностей та складнощів при подорожах до інших країн.

Що потрібно знати про термін дії паспорта?

Якщо термін дії паспорта наближається до кінця, необхідно замовити новий, щоб продовжити своє намічене подорож.

При плануванні подорожі варто враховувати, що багато країн мають свої вимоги щодо терміну дії паспорта при перетині кордону. Наприклад, деякі країни вимагають, щоб термін дії паспорта був не менше 6 місяців на момент перетину кордону.

Якщо ваш паспорт наближається до закінчення терміну дії або вже став недійсним, вам необхідно замовити новий заграничний паспорт. Для цього вам знадобляться такі документи:

 • Заява на оформлення нового паспорта;
 • Два кольорові фото 3,5х4,5 см;
 • Старий заграничний паспорт;
 • Документи, що підтверджують вашу особу та громадянство України;
 • Необхідні платежі.

Також варто зазначити, що одночасно можна оформити два паспорти — для себе і для ребенка. Варто пам’ятати, що при отриманні нового паспорта, старий залишається в нашому розпорядженні і стає недійсним.

У випадку потреби продовжити термін дії паспорта, зверніться до консультанта або використайте інформаційний портал Державної міграційної служби України.

Які документи потрібні для заміни старого загранпаспорта?

Придбати новий загранпаспорт можна в українському консульстві або посольстві в країні, де проживають українці.

Новий паспорт можна оформити в разі:

 • недієспособності або закінчення терміну дії діючого паспорта
 • втрати або крадіжки паспорта

При оформленні нового паспорта необхідно мати при собі наступні документи:

 • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або паспортний документ іноземної держави)
 • копію свідоцтва про народження
 • копію прописки
 • документ, що підтверджує громадянство України (для осіб, які мають інше громадянство)
 • фотокартки (розмір 3,5 х 4,5 см, кольорові, на матовому папері)

У разі оформлення паспорта для дитини необхідні такі документи:

 • документи батька або матері, що посвідчують особу
 • копія свідоцтва про народження дитини
 • фотокартки дитини (розмір 3,5 х 4,5 см, кольорові, на матовому папері)

Крім цього, для оформлення біометричного паспорта необхідно мати паспорт громадянина України або паспортний документ іноземної держави з візою, яка належить до категорії «Віза типу C».

Загальне правило оформлення загранпаспорта полягає в наявності дійсного паспорта громадянина України, який є основним документом при оформленні нового паспорта.

Ці вимоги є чинними на території України. У разі оформлення паспорта в іншій країні, слід ознайомитися з вимогами та правилами оформлення, які діють у даній країні.

Які критерії визначають можливість заміни паспорта?

Для українців, які мають біометричний загранпаспорт, критерії визначаються дієвим законом України «Про паспорт громадянина України» від 8 жовтня 2015 року.

Один із критеріїв для заміни паспорта є його строк дії. Українці можуть залишити старий загранпаспорт та оформити новий, якщо його строк дії закінчується протягом наступних 6 місяців від дати подання заяви на отримання нового паспорта.

Другий критерій полягає в зміні основних даних, які містяться в паспорті. Якщо у вас змінилися прізвище, ім’я або по батькові, а також дата народження, місце народження або громадянство, вам також можуть оформити новий паспорт.

Також усім обладателям паспортів, які мають наклейку або штамп про в’їзд до країн, які входять до Європейського Союзу, необхідно оформити біометричний паспорт. На сьогоднішній день, існує програма безвізового в’їзду для громадян України до ЄС, тому наявність біометричного паспорта необхідна для подорожей в ці країни.

Також варто враховувати, що якщо ви оформили другий загранпаспорт, він не може бути діючим одночасно з першим. У разі отримання нового паспорта, вам потрібно буде здати старий паспорт до відділення Міграційної служби України або консульського відділу.

У разі втрати або крадіжки паспорта, українцям також необхідно оформити новий паспорт.

Отже, критерії визначають можливість заміни паспорта, і вони пов’язані з строком дії паспорта, зміною основних даних, наявністю або втратою паспорта.

Як здати старий загранпаспорт у відділенні МВС?

Для того щоб здати старий загранпаспорт у відділенні МВС, вам потрібно виконати деякі дії та мати певні документи. Згідно з правилами, українці можуть здати старий загранпаспорт, якщо вони отримали новий документ або змінили паспортні дані.

У таких випадках вам необхідно відвідати відділення МВС, яке займається оформленням документів для виїзду за кордон. На сайті visitukrainetoday можна знайти інформацію про місцезнаходження таких відділень.

При відвідуванні відділення МВС вам необхідно мати при собі наступні документи:

 • дійсний паспорт громадянина України;
 • старий загранпаспорт;
 • документи, що підтверджують причини зміни паспортних даних (наприклад, свідоцтво про шлюб або документи про зміну прізвища).
Коли можна залишити старий загранпаспорт і як це зробити?

Після пред’явлення цих документів ви зможете здати старий загранпаспорт. Цей процес дозволяє українцям отримувати нові документи, не втрачаючи діючу візу, що дозволяє подорожувати за кордоном.

Тепер ви знаєте, як здати старий загранпаспорт у відділенні МВС. Це дозволить вам отримати новий документ або змінити паспортні дані без необхідності отримувати нову візу. Якщо вас цікавить оформлення візового паспорта для дітей або продовження діючого документа, відвідайте сайт visitukrainetoday, де можна знайти інформацію про такі питання.

Які кроки потрібно виконати для здачі паспорта?

Якщо ви плануєте подорожі та ваш загранпаспорт втратив чинність або майже закінчився термін його дії, вам потрібно здати його на продовження або оставить при оформленні нового. Для оформлення паспорта вам знадобляться деякі документи та виконання певних процедур.

Основні кроки, які потрібно виконати для здачі паспорта:

 1. Записатися на прийом до відділу міграційної служби. Це можна зробити онлайн або за телефоном.
 2. Зібрати необхідні документи: старий загранпаспорт, копію першої сторінки старого паспорта, копію ідентифікаційного коду (або довідку із центру надання адміністративних послуг).
 3. Заповнити анкету на отримання нового паспорта та надати необхідні фото.
 4. Оплатити вартість оформлення нового паспорта.
 5. Здати старий паспорт в міграційну службу.

У разі оформлення біометричного паспорта для дітей необхідно також надати документи, що підтверджують батьківство та громадянство батьків, а також фото дитини.

Необхідно пам’ятати, що при перетині кордону громадянин України повинен мати в діючому стані лише один загранпаспорт, який він отримав офіційно. Він може бути або біометричним, або не-біометричним. Відповідно до законодавства України, майже закінчений термін дії або недійсний старий паспорт не можна використовувати для подорожей.

Тепер ви знаєте, які кроки потрібно виконати для здачі паспорта та оформлення нового. Не забудьте підготуватися із достатньо часу, щоб уникнути непорозумінь та затримок у процесі оформлення.

Вопрос-ответ:

Як можна залишити старий загранпаспорт?

Старий загранпаспорт можна залишити в організації, яка здійснює оформлення нового паспорта. Після оформлення нового паспорта на старому паспорті буде зроблено відмітку про те, що він був анульований.

Коли можна залишити старий загранпаспорт?

Старий загранпаспорт можна залишити після отримання нового паспорта. При оформленні нового паспорта вам потрібно буде пред’явити старий паспорт для анулювання. Після цього вам повернуть новий паспорт, а старий можна залишити в організації, яка здійснює оформлення.

Як здійснюється заміна заграничного паспорта?

Заміна заграничного паспорта здійснюється шляхом оформлення нового паспорта. Для цього вам потрібно звернутися до відповідного органу, який займається оформленням паспортів. Вам будуть видали новий бланк заяви, який ви повинні заповнити, а також вам зроблять фотографію. Після цього вам потрібно буде оплатити відповідну плату. Після оформлення нового паспорта вам буде повернути старий паспорт, який можна залишити в організації, яка здійснює оформлення.

spot_img

Related articles

Як працює медична страховка

Как работает медицинская страховка: подробное руководство Медичне страхування є обов'язковим для багатьох українців, які подорожують за кордон. Це важлива...

Як перевірити поліс ОСЦПВ — за номером автомобіля або поліса

Как проверить полис ОСАГО - по номеру автомобиля или полису Страхование автогражданской ответственности (ОСЦПВ) - это важное действие для...

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ДІЮ ПОЛІСА АВТОЦИВІЛКА

Как проверить действие полиса автогражданки: советы и рекомендации Автоцивілка (ОСЦПВ) - це обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів....

Що таке франшиза у страхуванні

Что представляет собой франшиза в сфере страхования Франшиза - це безумовна і добровільне угода між страховиком і страхувальником, в...