Як і де оформити паспорт і водійське посвідчення за кордоном: інструкції та ціни

Date:

Share post:

Як оформити паспорт і водійське посвідчення за кордоном: крок за кроком інструкція та вартість послуги

У цій статті ви зможете ознайомитися з необхідними діями та процедурами для отримання паспорта і водійського посвідчення за кордоном. Якщо ви плануєте подорожувати або проживати за кордоном, заміна або отримання нових удостоверень може бути обов’язковою.

Перш за все, вам необхідно знати, що українські громадяни мають право отримати заграничний паспорт та водійське посвідчення. Заміна чи отримання нових документів може виконуватися централізовано державним управлінням або за допомогою спеціалізованої компанії, яка надає послуги з оформлення документів.

У даній статті ви зможете ознайомитися з інструкціями та цінами на оформлення паспорта та водійського посвідчення за кордоном. Також ви дізнаєтесь про необхідні документи, які можуть замінити старі або отримати нові удостоверення.

Як оформити паспорт і водійське посвідчення за кордоном: інструкції та ціни

Оформлення документів за кордоном може бути складним процесом, але деякі поради і інструкції допоможуть вам уникнути проблем. Знання процедури та документів, які вам знадобляться, поможуть вам отримати паспорт і водійське посвідчення за кордоном швидко і без зайвих турбот.

Оформлення паспорта за кордоном

Українські громадяни, які планують подорожувати за кордон, повинні мати дійсний загранпаспорт. Якщо у вас вже є паспорт, перевірте його термін дії та зробіть новий замовлення за потреби.

Заміна або відновлення паспорта може зайняти певний час, тому важливо планувати цю процедуру заздалегідь. Існують різні компанії, які можуть допомогти вам у заміні або відновленні вашого паспорта за кордоном. Вони надають послуги з оформлення документів та заповнення необхідних форм. Зверніть увагу на ціни та репутацію таких компаній перед тим, як звернутися до них.

Оформлення водійського посвідчення за кордоном

Окрім паспорта, водії, які планують виїзд за кордон, повинні мати водійське посвідчення міжнародного зразка. Якщо ви ще не маєте такого посвідчення, вам потрібно звернутися до відповідних органів для його отримання.

Україна використовує медичну справку водія образця 083-м, тому вам також можуть знадобитися медичні документи для отримання водійського посвідчення. У разі втрати або заміни посвідчення, ви повинні звернутися до відповідних органів для отримання нового документа.

Документи, які можуть знадобитися для отримання водійського посвідчення за кордоном:
Українські водійські права (в оригіналі та копії)
Загранпаспорт (в оригіналі та копії)
Медична справка водія образця 083-м
Довідка про відсутність судимостей
Фотографії (згідно з вимогами органів)

Отримати водійське посвідчення за кордоном може зайняти деякий час, тому важливо вчасно подати заяву і забезпечити всі необхідні документи. Якщо вам знайомі українські правила дорожнього руху, то ви можете оформити е-удостоверение, яке є електронною версією водійського посвідчення.

У ціну оформлення документів також можуть входити послуги та консультації спеціалістів, які допоможуть вам у процедурі. Зверніть увагу на ціни та умови отримання водійського посвідчення в різних компаніях, щоб знайти найкращу пропозицію для себе.

В статті ми навели інструкції та перелік документів, які можуть знадобитися вам для оформлення паспорту і водійського посвідчення за кордоном. Важливо пам’ятати, що дії та вимоги можуть змінюватися залежно від країни, в якій ви плануєте подорожувати, тому завжди перевіряйте актуальну інформацію у відповідних органів.

Заміна водійського посвідчення

Для заміни водійського посвідчення у реєстрі водійських документів України потрібно вказати деякі особисті та контактні дані. Для цього можна звернутися до спеціалізованих сервісів або до відділу ДАІ.

Як і де оформити паспорт і водійське посвідчення за кордоном: інструкції та ціни

З метою заміни водійського посвідчення у разі його втрати, крадіжки або пошкодження потрібно:

 • звернутися до ДАІ заявою про втрату, крадіжку або пошкодження водійського посвідчення;
 • отримати довідку про втрату, крадіжку або пошкодження водійського посвідчення;
 • отримати медичну довідку про здатність водія керувати транспортним засобом;
 • подати заяву про заміну водійського посвідчення.

У разі заміни водійського посвідчення у зв’язку з втратою, крадіжкою або пошкодженням паспорта громадянина України загальні дії такі ж, як при обміні паспорта громадянина України. Такими діями є: отримання медичної довідки, звернення до ДАІ заяви, подання документів для заміни паспорта громадянина України.

У разі заміни водійського посвідчення у зв’язку з втратою, крадіжкою або пошкодженням паспорта громадянина України з військовим обов’язком, потрібно вказати також серію та номер військового квитка. Для цього потрібно отримати виписку з воєнного реєстру про особу, яка замінює водійське посвідчення.

Українські водійські посвідчення обмінюються виключно на електронні водійські посвідчення. За своєю юридичною силою вони рівнозначні паперовим водійським посвідченням.

У разі заміни водійського посвідчення потрібно знати, що документи, які потрібні для заміни водійського посвідчення, включають:

 • заява встановленого зразка;
 • документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України або паспорт громадянина України, який втратив чинність);
 • копія водійського посвідчення, яке підлягає заміні;
 • фотокартки 35х45 мм;
 • медична довідка про здатність водія керувати транспортним засобом;
 • витяг з воєнного реєстру про особу, яка замінює водійське посвідчення (для осіб, які мають військовий квиток).

Заміна водійського посвідчення може бути здійснена в центрі надання адміністративних послуг або в установі, яка надає такі послуги.

Як отримати права в Дії

Одним із важливих документів для водіїв є водійське посвідчення, яке підтверджує їх право керувати транспортним засобом. Якщо вам потрібна заміна, оформлення або отримання водійського посвідчення в Україні, то вам варто ознайомитися з даним розділом статті.

Правила і документи

Оформлення водійського посвідчення відповідає чинному законодавству України, тому важливо знати, які документи потрібні для отримання цього документа. Перш за все, водій повинен мати в наявності паспорт громадянина України та медичну справку про стан здоров’я, видану спеціалізованою медичною установою.

Заміна водійського посвідчення можлива у разі втрати, використання всіх вільних сторінок документа, виходу з ладу або наявності помилок в особистих даних. Для заміни необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документ, який підтверджує законність зміни особистих даних.

Заміна після отримання паспорта

Окремо варто зазначити, що заміна водійського посвідчення після отримання нового паспорта є обов’язковою. Для такого випадку вам необхідно звернутися до відділу Дія або до місцевого органу Державтоінспекції. При цьому, перед зверненням необхідно ознайомитися з переліком необхідних документів, які зазначені на веб-сайті Міністерства внутрішніх справ України.

Документи, необхідні для отримання водійського посвідчення Документи, необхідні для заміни водійського посвідчення
Паспорт громадянина України Паспорт громадянина України
Медична справка про стан здоров’я Медична справка про стан здоров’я
Фотографія 3,5 х 4,5 см Фотографія 3,5 х 4,5 см
Документ, що підтверджує заміну особистих даних

У разі отримання водійського посвідчення в додатку до основного документа можна використовувати електронне удостоверение водія (е-удостоверение). Це документ, що зберігається в мобільному додатку «Дія» і дозволяє використовувати функції водійського посвідчення.

Ознайомившись з даною статтею, ви можете отримати актуальну інформацію про заміну, оформлення або отримання водійського посвідчення в Україні. Важливо знати необхідні документи та процедуру оформлення, щоб уникнути проблем і зберегти час. Зверніть увагу на умови заміни водійського посвідчення та відповідальність за наявність необхідних документів.

Як і де оформити паспорт і водійське посвідчення за кордоном: інструкції та ціни

Для кого актуальна заміна посвідчення

Для українських громадян актуальною може стати заміна паспорта або водійського посвідчення у випадках, коли:

Заміна паспорта:

 • Перша заміна паспорта при досягненні 25-річного віку;
 • Необхідність отримання загранпаспорта;
 • Втрата або крадіжка паспорта;
 • Закінчення строку дії паспорта;
 • Зміна персональних даних (прізвища, імені, по батькові);
 • Необхідність отримання паспорта в обмін на інший вид документа (наприклад, виготовлення водійського посвідчення).

Заміна водійського посвідчення:

 • Втрата або крадіжка водійського посвідчення;
 • Закінчення строку дії водійського посвідчення;
 • Зміна персональних даних (прізвища, імені, по батькові);
 • Отримання водійського посвідчення іншого образцу (наприклад, водійського посвідчення міжнародного зразка);
 • Отримання водійського посвідчення з внесеними в нього умовами або обмеженнями;
 • Отримання водійського посвідчення після попередньої втрати або крадіжки, якщо з попереднього посвідчення минуло менше 6 років.

Для заміни документа необхідно знати діючі правила і вимоги, які можна вказати в статті. Таким чином, ви можете ознайомитися з необхідними документами та вимогами до їх оформлення в реєстрі або на офіційному сайті відповідного сервісу. Приложение до статті може допомогти уточнити інформацію щодо заміни паспорта або водійського посвідчення.

Заміна водійських прав

У разі втрати або зіпсування водійського посвідчення в Україні є можливість його заміни на нове. Також, якщо ви бажаєте отримати актуальну версію водійського посвідчення, яка має формат електронного документа, ви можете замінити своє документ на е-удостоверение.

Перші дії для заміни водійських прав

Для початку, зверніться до центру надання адміністративних послуг або до відділу по видачі водійських прав в своєму регіоні. Ознайомтесь з переліком документів, необхідних для заміни водійських прав, які вказані на веб-сайті компетентного органу. Зазвичай, ви маєте надати такі документи:

 1. Паспорт громадянина України.
 2. Копію паспорта.
 3. Медичну справку встановленого зразка.
 4. Фотокартку розміром 35х45 мм.
 5. Довідку з воєнного комісаріату (для чоловіків).

Дії в процесі заміни водійських прав

Зверніть увагу, що у разі заміни водійського посвідчення на е-удостоверение буде необхідно пройти медичне огляд в медичній установі, яка має ліцензію на проведення медичних оглядів водіїв. Таку установу можна знайти в реєстрі спеціалізованих медичних установ, які здійснюють медичний огляд водіїв.

Якщо все необхідні документи є в наявності, ви повинні звернутися до відділу по видачі водійських прав і подати заяву про заміну водійського посвідчення. На цій стадії вам можуть запросити оплатити вартість заміни водійських прав.

Допомога в заміні водійських прав

Якщо у вас виникли питання або потреба в допомозі в процесі заміни водійського посвідчення, ви можете звернутися до спеціалізованої компанії, яка надає послуги з оформлення документів. Така компанія надасть вам консультацію та допоможе в оформленні необхідних документів.

Не забувайте, що заміна водійських прав є актуальною темою, і перед початком дій рекомендується ознайомитися з актуальною інформацією, яку ви можете знайти на веб-сайті компетентного органу у вашому регіоні.

Вопрос-ответ:

Як оформити паспорт за кордоном?

Для оформлення паспорта за кордоном вам потрібно звернутися до дипломатичного представництва України або консульської установи в країні перебування. Ви повинні мати при собі деякі документи, такі як заповнена анкета, копія внутрішнього паспорту, фотокартки, документ, що посвідчує особу, та інші. Вартість оформлення паспорта за кордоном може різнитися залежно від країни та умов оформлення.

Як оформити водійське посвідчення за кордоном?

Оформлення водійського посвідчення за кордоном залежить від країни, в якій ви плануєте використовувати посвідчення. Для цього вам може знадобитися звернутися до місцевого органу, відповідального за видачу водійських посвідчень. Ви повинні мати при собі деякі документи, такі як заповнена анкета, фотокартки, медична довідка, копія водійського посвідчення та інші. Вартість оформлення водійського посвідчення за кордоном може варіюватися залежно від країни та умов оформлення.

Як отримати водійське посвідчення в Дії?

Для отримання водійського посвідчення в Дії ви повинні звернутися до відділення Дії та подати деякі документи, такі як заповнена анкета, фотокартки, медична довідка, копія паспорта та інші. Після подання документів вам потрібно буде пройти медичний огляд та здати теоретичний і практичний екзамени. Вартість отримання водійського посвідчення в Дії може варіюватися залежно від регіону та умов отримання.

Як оформити паспорт за кордоном?

Для оформлення паспорта за кордоном необхідно звернутися до консульського відділу відповідної країни та дотриматися їх вимог та процедур. Зазвичай для оформлення паспорта потрібно подати заяву, заповнити анкету, пред’явити документи, що підтверджують особу та громадянство, оплатити відповідну вартість та дочекатися виготовлення паспорта.

spot_img

Related articles

Як працює медична страховка

Как работает медицинская страховка: подробное руководство Медичне страхування є обов'язковим для багатьох українців, які подорожують за кордон. Це важлива...

Як перевірити поліс ОСЦПВ — за номером автомобіля або поліса

Как проверить полис ОСАГО - по номеру автомобиля или полису Страхование автогражданской ответственности (ОСЦПВ) - это важное действие для...

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ДІЮ ПОЛІСА АВТОЦИВІЛКА

Как проверить действие полиса автогражданки: советы и рекомендации Автоцивілка (ОСЦПВ) - це обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів....

Що таке франшиза у страхуванні

Что представляет собой франшиза в сфере страхования Франшиза - це безумовна і добровільне угода між страховиком і страхувальником, в...